Akademia Futbolu

Akademia Futbolu – Skoki 2012 – szkółka piłkarska dla dzieci, została założona

w 2012 roku przy 

Niepublicznym Przedszkolu Artystycznym

w Potrzanowie

Akademia Futbolu to szkółka piłkarska, która została stworzona z myślą  o młodych miłośnikach piłki nożnej (zarówno chłopcy i dziewczynki) w grupach wiekowych 4 -7 i 8 – 11 lat. Naszym zadaniem jest nauczenie dziecka gry w piłkę nożną. Proponujemy treningi przez zabawę oraz edukację przez sport. Najważniejsze jest dla nas zadowolenie dziecka. Dla uczęszczających na zajęcia zapewniamy strój treningowy (koszulkę) z imieniem i numerem oraz logo Akademii Futbolu. Treningi prowadzone są przez Tomasza Jarzembowskiego, pedagoga-piłkarza z uprawnieniami trenerskimi oraz Bartłomieja Wiśniewskiego, pedagoga z zamiłowaniem do kształcenia gier zespołowych. Zajęcia u nas odbywają się według stałego modelu zaczerpniętego z innych szkółek piłkarskich, które chętnie dzielą się swoim doświadczeniem wiedzą z innymi trenerami. Trening  składa się z trzech osobnych bloków:

BLOK 1

Ćwiczenia kształtujące podstawowe ruchy motoryczne: bieg, skok, rzut, wspinanie, zabawy w berka, wyścig rzędów. Jest to najważniejsza część treningu w tym wieku. Młodzi piłkarze nie tylko poprawiają sprawność ogólną, ale również estetykę ruchu. Poniżej przedstawiamy przykładowe ćwiczenie wykorzystywane w rozgrzewce w treningu przedszkolaków.

BLOK 2

Drugi z bloków to szkolenie zorientowania na piłkę nożną. Są to zadania   w których występuje już piłka. Wykonywane są łatwe zadania z piłką przy nodze (prowadzenie, zatrzymanie, uderzenie na wprost, zatrzymanie piłki nogą). Dzięki tym ćwiczeniom młodzi piłkarze uczą się kontroli i panowania nad piłką w różnych formach dobrze się przy tym bawiąc. Są to szeroko pojęte „gry i zabawy w nauczaniu piłki nożnej”. Jak sama nazwa wskazuję trenerzy nie ingerują w naukę techniki specjalnej jak również „taktyki” piłki nożnej.

BLOK 3

Ostatni blok to gra która powinna zajmować najwięcej czasu. Jest to niewątpliwie najbardziej atrakcyjny element treningu dla dzieci. Grze zawsze towarzyszy wiele przeżyć emocjonalnych dzięki czemu młodzi piłkarze jeszcze bardziej przywiązują się do tego sportu. Stosowane są różne rozwiązania dotyczące samego boiska( różne bramki i ich ustawienie, długość i szerokość), liczba zawodników (gry 2×2, 3×3, 4×4).
Akademia Futbolu

DOŁĄCZ DO AKADEMII FUTBOLU

 Zapewniamy dobra zabawę oraz mnóstwo sportowych emocji!!!

KONTAKT: 604 079 195

Bartłomiej Wiśniewski


×